Hakkımızda

Dil Akademim İngilizce’ye yıllarını vermiş iki öğretmen Murat Okur ve Haktan Özmen’in bilgi birikimlerini bu dili ve diğer dilleri öğrenmek isteyen kişilere öğretme isteğiyle doğmuştur.

Yabancı dil, adı üstünde yaban kelimesinden türemiş olup, ilk olarak insana soğuk gelmektedir.  “O yabancı  ondan uzak dur!” söylemi kültürümüze yerleşmiş bir kavramdır. İngilizce’de bu yabancı dil kavramına  “strange language” diye yaklaşmazlar. “Foreign language” ibaresi kullanılır. Biz de Dil Akademim olarak dile yabancı olmayın, öğrendiğiniz dil sizin etiniz tırnağınız gibi sizden bir parça olsun istiyoruz. Bizler için siz ne zaman öğrenmiş, bizim içimiz ne zaman rahat olur diye soracak olursanız, size herhangi bir şey sorulduğunda Türkçe’de nasıl hissiyatımızı dışarı yansıtabiliyorsak öğrendiğimiz dilde de aynı şekilde kendiliğinden bunu telaffuz ettiğimiz zamandan bahsedebiliriz.

Dil Akademim yalnızca İngilizce değil, Almanca, Fransızca, Arapça gibi dilleri de size aynı prensipte öğretmektedir. Bunu yaparken mevcut dilbilgisini dört beceri konuşma, dinleme, yazma ve okuma üzerine düzgün bir şekilde yerleştirip bu becerileri geliştirmektir. Bu  dört beceriyi bir pastanın parçaları olarak düşünürsek  bunların oranları her biri %25 şeklinde değil;

konuşma %60, dinleme %20 diğerleri %10 şeklindedir.

İşte konuşmaya yeterince önem verilmediği için, kursları bitiren öğrenciler :”Anlıyorum ama konuşamıyorum “ şeklinde mazaretlerini söylemektedirler. Bize göre bunun iki sebebi vardır. Ya kişi konuşkan değildir ya da yeterince bu konuda alıştırma yapılmamıştır. Daha çok sebep ikinci şık olmaktadır.

İşte  biz dil  akademim olarak  İngilizce’de  A1den B2’ye  kadar sizleri bu korkularınızdan uzakta tutarak  etkin bir şekilde  uzman öğretmenlerimiz gözetiminde size İngilizce’yi öğretmeyi hedefliyoruz.

İngilizce’de  IELTS, SAT, YDT konusunda  bireysel dersler de verilmektedir. Diğer dillerde öğrencilere A1 ve A2 düzeyinde dersler verilmektedir. Biz bir kelimeyi örneğin:

kalem = pencil           pencil = kalem        şeklinde  iki yönlü  öğreterek  öğrenciyi akıcı konuşmaya iterek öğretmekteyiz.

Сreativity skills
Exact sciences

MİSYONUMUZ:

Öğrencilerine  günlük hayatlarında ve dünya ile rekabet eden iş hayatlarında kullanacakları yabancı dili öğretmeyi hedeflemiş olan akademimiz, teknolojik ve sosyal gelişmeleri yakından takip eder ve katılımcılarına kullanabilecekleri güncel terminoljiyi de öğretir. Dil öğretiminde kaliteyi ve ayrıcalığı yaşatırken modern araç gereçler ve titizlikle seçilmiş ders kitapları ve dökümanları ile dil öğretiminde fark yaratır.

 

VİZYONUMUZ:

Günümüz iş ve sosyal hayatının İngilizce dil becerisi gerekliliğine uygun olarak modern ve teknolojik donanım ve öğretmen kadrosu ile dil eğitimini konuşarak öğretmek olan DİL AKADEMİM eğitimde uluslararası standartlara uygunluk taşır.